Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Produkcja rolna – praca za granicą na wakacje

| Blog | 19 sierpnia 2014

Bez znajomości języka w zagranicznym państwie egzystujemy gruntownie bezbronni. Nikomu nie wyeksplikujemy, którą życzymy uzyskać prace, ile życzymy zyskiwać, co już zdołamy, a czego chętnie się nauczymy. Brzmi horrendalnie, lecz takie są fakty. Dlatego przed wyjazdem za granicę konieczne jest opanowanie języka obcego, przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Zazwyczaj decyzji o wyjeździe do oferty praca za granicą nie bawimy z dnia na dzień, długo zastanawiamy się nad tym, do jakiego ojczyźnie opłaca się nam podeptać, w jakim królestwie posiada się największe szanse na znalezienie pracy, gdzie poszukiwani są fachmani z naszej gałęzi. Ten czas „zastanawiania się” skorzystajmy, zatem na wiedzę języka obcego. Wiedza języka w ogóle nie określa długich lat atelier językoznawczych. Zdaniem fachmanów, żeby móc się porozumieć na powszednie tematy w zagranicznym języku, trzeba znać około 1500 najczęściej stosowanych wyrażeń i zwrotów.

Filie są również innowacyjnym mieszkaniem na dążenie zatrudnienia dla ludzi pozostających już za granicą. Warto zawczasu przygotować listę z adresami takich biur w miejscowości, w której zamierzasz podjąć zatrudnienie. Ciekawa oferta dla par za granicą przez pośrednictwo agencji, oprócz wymiernych zalety, wiąże się też z pewnymi niewygodami. Odpracowując np. dla takiego biura w Wielkiej Brytanii musisz się rachować z spacjami w pracy. Pracodawca może odejść z twoich służb niemal w wszelkiej chwili.

Wyjazd do zatrudnienia za granicą określa niejednostkowo lepsze pieniądze i okazję na rozwój profesjonalny lub wykrycie interesującej zatrudnienia w ogóle. To także swoista „szkoła przeżycia” – ludzie wracają więcej pewni siebie i samodzielni. Nie można przebaczyć o nauczaniach języka, którego wykorzystujemy nie tylko w pracy, jakkolwiek także poza nią. Dla wielu odjeżdżających zasadnicze jest „zwiedzaniu świstka globu” – jazdy, odwiedzanie, zagłębienie się chociaż na chwilę w różną kulturę. Popularna oferta fizyczna to np. sprzątanie za granicą polecane szczególnie kobietom.

Są jednak i niedoskonałości. Fachowcy, które mają za sobą ogony w pracy za granicą, zwą często na desperację – za rodziną, przyjaciółmi, polskimi obyczajami czy nawet spożywaniem. Nie wszelka kultura przyjmuje z prostymi ramionami, nie każdy w odmiennym państwie odczuje się jak w gmachu. Podróże do gmachu są często cenne, dlatego i opłacalność wyjazdu maleje. Może się także wyrazić, że doświadczenie nabyte za granicą niewiele pomoże nam potem w znalezieniu pracy w Polsce.

 

Linki Sponsorowane

1 Odpowiedź na “Produkcja rolna – praca za granicą na wakacje”

Trackbacks/Pingbacks

  1. Ogłoszenia dam pracę za granicą 2015 | Berlin - wypas owiec

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.