Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Samoczynne systemy nawadniania w rolnictwie

| Blog | 23 marca 2017

Zraszacze są ustrojstwami poświęconymi do nawadniania mniejszych albo ogromniejszych powierzchni (trawniki, rabaty, płoty). Każdy zraszacz ma swoje reprezentatywne parametry: zraszaną powierzchnię, rozmiar wyrzutu jak również sektory nawadniania. Można wyróżnić następne gatunki zraszaczy – zraszacze powierzchniowe (naziemne) oddane do irygowania młodziutkich przestrzeni (np. rabat kwiatowych) a także zraszacze wynurzalne – głowice zraszaczy wysuwają się na powierzchnię tylko podczas roboty. Po irygowaniach głowice są na powrót chowane w glebie. Dlatego zraszacze te wyśmienicie przydają się do podlewania trawników. Tutaj znajdziesz kompleksowe systemy nawadniania: kliknij

Regularne nawadnianie murawie a także drzew i krzaków dekoracyjnych, daje gwarancje ich interesującego wyglądu. Ma to specyficzne znaczenie tam, gdzie trawniki i ogrody pozostały ustanowione na biednym źródłu o okrojonej perspektywy odmówienia wody. Także obszary o względnie niekolosalnej powierzchni, należące do tras czy gmachów narażone są na schnięcie w czasie o szczupłej miar opadów. Często wiosną i latem, w okresie gdy miarę deszczy jest niekolosalna, można zaobserwować czerstwiejący i żółknące gazony i roślinki.

Podlewanie kropelkowe to gospodarcze rozwiązanie. Jego instalacja w ogrodzie, upraszcza nawadnianie flory i ich pielęgnację. Stosuje się je do podlewania flory hodujących pojedynczo albo w szeregach zarówno w przydomowych ogródkach, jak i na obszarach zdatności społecznej. Podlewanie kropelkowe transmituje się do zraszania sflaczałych flory, żywopłotów, skalniaków, młodocianych drzew i rabat. Dzięki niemu woda jest powoli i równomiernie kroplowana do roli, co przekłada się na jej mniejsze wyczerpanie.

Najgroźniejszym wrogiem programu podlewającego jest mróz. Rozsadzi on kable, w jakich pozostaje płyn. Dlatego przed zimą z kanałów puszczamy wodę, kończymy jej dopływ, odkręcamy krany ogrodowe, a węże i różne kanały wodne z tworzywa przekazujemy do przymocowanego sale, w jakim temperatura nie spadnie poniżej zera. Jeżeli zraszacze programu podlewającego nie mają zaworów odwadniających, musimy go osuszyć. Resztki wody wydmuchujemy z niego sprężonym powietrzem za podporą sprężarki podłączonej na początku instalacji podlewania. Regulatory, przez które biegnie woda, wymontowujemy i przekazujemy do nagrzewanego sale.

Używane w uprawach bezpośrednich, głównie w sadownictwie. W odróżnieniu od linii bez kompensacji można je użyć na rejonach o zróżnicowanej rzeźbie gruntu i wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wykorzystywania długich szeregów podlewających. Kompensacja ciśnień zezwala na otrzymanie równomiernego wydatku wody na całkowitej długości ciągu. Wszelkie szczegóły linii zrobione są z towarów trwałych na nakłady nienaturalne i nawozy używane pospolicie w rolnictwie.

Wykonujemy instalację systemów podlewania zarówno na ogrodach przydomowych, jak i na rejonach zieleni. Dlatego z doświadczenia wiemy, że warto, żeby wspólnicy, czy właściciele domów wcześniej troskliwie zaplanowali (najlepiej w narady ze ekspertami) kolej prac na skwerze, bo najważniejszym rozwiązaniem jest oczywiście montaż programu podlewania na etapie wybudowania ogrodu, przed ufundowaniem trawnika. Wiele społeczeństwa decyduje się jednakże z różnorakich względów na system nawodnienia po jakimś czasie od tła ogrodu. To nie problem. Co prawdziwość trawnik musi nieco ucierpieć, jednakże z naszego doświadczenia wynika, że przy stosownym wiedzeniu produkcji żwawo wraca do podstawowego wyglądu.

 

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.