Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

 

90 DKK/h €

Praca przy zbiorach malin w Danii

 • Kraj: Denmark
 • Miasto: Horsens
 • Lista: 22 czerwca 2012 01:25
 • Wygasa: Ogłoszenie wygasło
Praca przy zbiorach malin w Danii

Opis

Sezonowa praca na wakacje 2012 – poszukujemy osób do pracy w Danii przy zbiorach malin. Praca polega na zbieraniu owoców malin, ich selekcjonowania według jakości oraz stopnia dojrzałości owoców. Część owoców trafia na sprzedaż detaliczną, a część do przetwórni, dlatego ważne jest ich selekcjonowanie. Z uwagi na chłodny klimat, zbiory odbywają się częściowo w szklarniach, a częściowo na powietrzu.

Zarobki: 90 DKK/h (ok 51zł)

Miejsce pracy: region Horsens

Zakwaterowanie: domki kempingowe z ubikacją i prysznicem. Aneks kuchenny znajduje się oddzielnie na terenie obiektu.

Wymagania: doświadczenie przy zbiorach oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego.

Jako agencja pracy „workseasons” nie pobieramy żadnych prowizji wstępnych za rekrutację pracowników. Rozliczamy się z pracodawcą. Pobieranie opłat przez agencje pracy przed podpisaniem umowy jest nie zgodne z prawem! Przestrzegamy przed nieuczciwymi pośrednikami.

Osoby zainteresowane ogłoszeniem prosimy o kontakt przez formularz na niniejszej stronie (zakładka „kontakt” obok mapki po prawej stronie). W zgłoszeniu prosimy o podanie: imienia/imion, swojego wieku, doświadczenia przy zbiorach, województwa oraz znajomości języków.

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się wyłącznie z wybranymi kandydatami, nie wysyłamy odpowiedzi odmownych.

W zgłoszeniu prosimy powołać się na nr. ref.: DK/003/2012

     

ID Ogłoszenia: 184fe3c54393e12

Linki Sponsorowane

38 Odpowiedzi na “Praca przy zbiorach malin w Danii”

 1. nr. ref.: DK/003/2012

  Witam.

  Chciałem się zapytać o pracę w Danii. Czy jeszcze Państwo szukają osób?
  razem z kolegą (30 i 32 lata) szukamy pracy sezonowej przy zbiorach, jesteśmy osobami nie palącymi i niepijącymi, posiadamy prawo jazdy i własny samochód. Oboje pracowaliśmy w Policji jako pracownicy cywilni.

  Osobiście znam komunikatywnie język niemiecki oraz angielski, pracowałem również za granicą w Szwecji i Anglii.

  Proszę napisać coś więcej o tej pracy (jeśli jest).

  Pozdrawiam.

 2. DK/003/2012 na 22 czerwca 2012 @ 18:38

  Witam , jesteśmy zainteresowani pracą u państwa! pracą fizyczną tj. : zbiory owoców , sprzątanie itp.
  Pracowaliśmy już w ośrodkach wypoczynkowych w Łebie , i jedno z Nas przy zbiorach truskawek w wakacje. Jesteśmy przygotowani na ciężką pracę. Dpdam , że oboje wychowaliśmy się na wsi i wiemy co znaczy praca na polu , czy przy zbiorach owoców. Co roku zbieramy maliny.Jesteśmy osobami uczciwymi i pracowitymi. Oboje studiujemy. Bardzo zależy nam na pracy, nie zawiedzie się Pan na nas. Proszę o odpowiedź czy jest jakakolwiek szansa na dostanie tej pracy. Jeśli chodzi o języki , to oboje znamy go komunikatywnie.

 3. Witam, na jaki okres czasu są zbiory(czy można np. przepracować tylko 1 miesiąc)i jak wygląda sprawa z transportem do Danii z Polski (woj. pomorskie) na własną rękę czy zapewnia to firma?

 4. zbior malin na 24 czerwca 2012 @ 12:35

  Witam .Ja i moja siostra jestesmy zainteresowane wyjazdem do zbioru malin .2late temu zbieralysmy truskawki w niemczech ,nie boimy sie ciezkiej pracy.jestesmy uczciwe i pracowite oraz dyspozycyjne.czy firma zapewnia dojazd do dani czy we wlasnym zakresie .Tarnow (woj.Malopolskie)

 5. nr. ref.: DK/003/2012

  Nazywam się Adam26 i wraz z moim Kolegą25 jesteśmy zainteresowani pracą opisana w ogłoszeniu, jesteśmy gotowi do ciężkiej pracy od zaraz znamy w stopniu komunikatywny język Angielski, jesteśmy sumienni oraz wytrwali w powierzanych zadaniach. Liczę na szybką odpowiedz pozdrawiam

 6. nr. ref.: DK/003/2012 na 25 czerwca 2012 @ 15:02

  Witam,
  jestem zainteresowana Państwa ofertą pracy. Posiadam już doświatrczenie przy zbiorach. Język angielski jest na poziomie komunikatywnym. Jestem osoba sumienną, dokładną, pracowitą. Mam nadzieje, że Państwa zainteresuje. Z

  Z poważaniem

  Anna (Bolesławiec-Dolnyśląsk)

 7. Witam ,mam 21 lat jestem studentem ,pracowalem juz przez 2 sezony wakacyjne w Niemczech przy zbiorach malin,borowek,czeresni, wiązala się z tym rowniez wspomniana seregacja. Chcialbym pracowac w okresie lipca i sierpnia ,bardzo prosze o kontakt :)

  • nr. ref.: DK/003/2012

   Witam ,mam 21 lat jestem studentem ,pracowalem juz przez 2 sezony wakacyjne w Niemczech przy zbiorach malin,borowek,czeresni, wiązala się z tym rowniez wspomniana seregacja. Chcialbym pracowac w okresie lipca i sierpnia ,bardzo prosze o kontakt :) Witam ,mam 21 lat jestem studentem ,pracowalem juz przez 2 sezony wakacyjne w Niemczech przy zbiorach malin,borowek,czeresni, wiązala się z tym rowniez wspomniana seregacja. Chcialbym pracowac w okresie lipca i sierpnia ,bardzo prosze o kontakt :)

 8. Witam mam 30 lat i pilnie poszukuję pracy fizycznej za granicą.
  Jestem
  pracowity, odpowiedzialny, sumienny, uczciwy, umiem pracować w zespole,
  jestem abstynentem. Może być ogrodnictwo, produkcja, pracownik fizyczne,
  załadunki, rozładunki, segregacja odpadów, pracy w chłodni, przy
  taśmie, zbiór owoców i warzyw, itp. Proszę o poważne oferty pracy bez
  wpłat na kąta. Jestem gotów do wyjazdu w każdej chwili. Nie znam obcego
  języka proszę o pracę w polskim zespole. Mój kontakt; tel. +48
  516347236
  e-mail: adam65674@interia.pl
  Adam Szustak

  • Witam. Mam 21 lat i chętnie podejmę się pracy przy zbiorach. Posiadam już dwu lenie doświadczenie. Wcześniej zajmowałem się wycinaniem szparagi, oraz zbieraniem truskawki na terenie Holandii. Pracowałem rownież przy wycince winogrona w Hiszpanii. Mój język to komunikatywny angielski. Posiadam własny samochód. Tel. kontaktowy 661 693 542

 9. Witam

  Mam na imię Michał i wraz z dziewczyną jesteśmy bardzo zainteresowani pracą. Wcześniej pracowaliśmy już przy zbiorach. Dobrze operujemy językiem angielskim i średnio niemieckim. Jesteśmy bardzo zdeterminowani na wyjazd od zaraz. Michał i Patrycja po 22 lata. Wrocław

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

 10. Mariola i Mariusz na 26 czerwca 2012 @ 20:06

  Witam możemy wyjechać w każdej chwili , jesteśmy świadomi tej pracy, ponieważ pracowaliśmy już z mężem za granicą w Norwegii oboje mówimy po angielsku, mąż lepiej .
  tel.666173386
  email.mariola.skrzypek@gmail.com

 11. Bartosz i Barbara na 28 czerwca 2012 @ 15:14

  Witamy, jesteśmy młodą zdeterminowaną i uczciwą, parą, jesteśmy zainteresowani ofertą pracy, znamy język angielski na poziomie komunikatywnym. PROSIMY O KONTAKT POD NR 799-030-643.

 12. witam,19 lat,jestem pracowity,bez nałogów,nie karany,szukam pracy za granicą ,bardzo p[rosze o kontakt. email mozart18@onet.pl lub telefoniczny . 662-213-751

 13. Tomasz i Katarzyna na 28 czerwca 2012 @ 20:15

  Witam!

  Razem z dziewczyną jesteśmy zainteresowani tym ogłoszeniem ref.: DK/003/2012.
  W Polsce pracowaliśmy już przy zbiorze truskawek.
  Potrafię mówić po angielsku w stopniu komunikatywnym (pracowałem już w Danii w rolnictwie), dziewczyna umie angielski w stopniu początkującym.
  Posiadamy własny samochód dlatego dojazd nie stanowi dla nas żadnego problemu.
  Możemy wyjechać już 12 lipca i aż do końca września.

  Liczymy, że nasze zgłoszenie zainteresuje państwa i czekam na waszą odpowiedź.

  kontakt:
  hankustomasz@gmail.com
  tel: 694 519 255

  Pozdrawiamy!
  Tomasz Hankus i Katarzyna Hukiewicz

 14. nr. ref.: DK/003/2012

  Witam, mam 24 lata. Pracowalem juz przez 3 miesiące w Niemczech przy zbiorach malin,borowek,czeresni, wiązala się z tym rowniez wspomniana seregacja. Bardzo prosze o odpowiedz… Mój numer telefonu 788819249

 15. Agnieszka na 2 lipca 2012 @ 15:12

  Szanowni Państwo,
  Mój chłopak (Paweł Rogowski 22) i ja (Agnieszka Drabik 23) jesteśmy zainteresowani pracą przy zbiorach truskawek oraz innych owoców i warzyw. Jesteśmy pracownikami sumiennymi, odpowiedzialnymi, punktualnymi, rzetelnymi, uczciwymi, energicznymi, nie bojący się ciężkiej pracy. Doświadczenie między innymi przy zbiorach wiśni, truskawek, malin, rabarbaru, porzeczek.
  Język angielski na poziomie komunikatywnym.
  Kontakt 791443636
  „Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb rekrutacji, zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (DZ.U. 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.)”

 16. Witam!

  Jestem zainteresowana oferowana pracą przez okres wakacyjny. Obecnie przebywam w Danii. Pracę mogę zacząć od zaraz. Jeżeli oferta jest aktualna to proszę o kontakt na maila. Pozdrawiam serdecznie

 17. madridistas11 na 3 lipca 2012 @ 22:22

  Witam. Nazywam się Łukasz mam 19 lat i wraz z kolegą Norbertem poszukujemy pracy w te wakacje. Językiem angielskim posługujemy się w stopniu komunikatywnym. Jesteśmy sumienni, uczciwi, pracowici. Mamy doświadczenie w tego typu pracach, żadnej pracy i żadnych warunków się nie boimy. Nie mamy żadnych problemów zdrowotnych. Proszę o kontakt: tel. 724742823 lub email: luzi11@wp.pl

 18. Witam.
  Nazywam się Damian i jestem studentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jestem zmotywowaną osobą do pracy i chciałbym wyjechać za granicę w sierpniu. Język angielski znam na poziomie bardzo dobrym. Posiadam prawo jazdy kategorii B.
  Proszę o kontakt: denz.dk@gmail.com lub tel 724863751

 19. borewicz na 6 lipca 2012 @ 17:05

  Witam

  Jestem studentem i poszukuje pracy sezonowej.
  Posiadam doświadczenie przy zbiorach(praca w ubiegłym sezonie).
  Jestem sportowcem więc bez problemu radzę sobie z wysiłkiem fizycznym.
  Jestem osobą otwartą i towarzyską,chętnie nawiążę z Państwem
  współprace.
  Język angielski-komunikatywny

  nr.kontaktowy:723749228
  mail:pawel_borek@interia.pl

  Pozdrawiam

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

 20. Dzien dobry.Jestesmy para i bardzo chcielibysmy podjac prace przy zbiorze malin.Posiadamy doswiadczenie nabyte w Holandi(zbior jablek,gruszek)Niemcy(truskawki rwane w polu oraz maliny-3sezony) rowniez inne prace w gospodarstwie jak i prawo jazdy,jezyk angielski na poziomie komunikatywnym.Nie boimy sie ciezkiej pracy,jestesmy bezkonfliktowi ,uczciwi, bez nalogow.Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszych kandydatur -ew.kontakt na Mail;krzysiek.luzyns@poczta.onet.pl lub nr.tel 600664973 DK/OO3/2012 Krzysztof i Monika.

 21. Czarek i Ewelina na 7 lipca 2012 @ 05:03

  Witam!
  Wraz z moją dziewczyną jesteśmy zainteresowani podjęciem pracy.Jesteśmy studentami w wieku 22 i 21 lat.Oboje mamy doświadczenie przy zbiorach truskawek, posiadam własną plantacje ok 1 ha także z winobraniu i w zbiorze pomidorów. Jesteśmy zdyscyplinowani, bez nałogów, zdolni do pracy 12h i więcej.Posiadamy prawo jady kat.B i własny samochód. Pochodzimy z województwa lubelskiego. Znajomość j. angielskiego bdb, język niemiecki średni, j. niderlandzki podstawy
  Kontakt 667287605 Cezary Drzewiecki

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

 22. Iwona i Kuba na 7 lipca 2012 @ 10:51

  Witam, chętnie z bratem podejmiemy prace przy zbiorach, oboje jesteśmy studentami, znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Prosimy o kontakt na nr tel 501316127 lub mailowy ichwona17@interia.pl

 23. Witam.
  Nazywam się Damian i jestem studentem Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Jestem zmotywowaną osobą do pracy i chciałbym wyjechać za granicę. Język angielski znam na poziomie bardzo dobrym. Posiadam prawo jazdy kategorii B.
  Proszę o kontakt: denz.dk@gmail.com lub tel 724863751

 24. Witam serdecznie

  Razem z dziewczyną szukamy pracy na terenie dani, jesteśmy zainteresowani tym ogłoszeniem ref.: DK/003/2012 posiadamy doświadczenie przy zbiorach jabłek i gruszek na terenie Holandii, mamy po 21 lat jesteśmy ambitni i gotowi podjęcia pracy za granicą. Język angielski na poziomie komunikatywnym, nie mamy żadnych uzależnień, oboje posiadamy prawo jazdy kat.B, CV i zdjęcia również mogę wysłać. Jesteśmy z Torunia woj, kuj.-pom.

  kontakt:
  wini9991@gmail.com
  tel. 727-909-963

 25. Karolina na 8 lipca 2012 @ 00:12

  Witam ,
  mam na imię Karolina .Jestem studentką farmacji.Mam 24 lata.Pracowałam przed 2 sezony w Anglii przy warzywach i owocach,także wiem co znaczy ciężka praca.Mieszkam w Łodzi.Posługuję się na bardzo dobrym poziomie po angielsku i niemiecku.W stopniu dobrym znam włoski i hiszpański.Uczciwie dodam ,że moglabym pracować od początku sierpnia do około 10 września.
  Pozdrawiam
  tel.660 150 801

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. z 2002r. Nr 101, poz. 926 ze zm.).

 26. Arkadiusz na 9 lipca 2012 @ 16:51

  Witam,

  Student(22 lata) kierunku inżynierskiego podejmie od zaraz pracę przy zbiorach na okres do połowy października.

  Moje atuty:
  -znajomość j. angielskiego,
  -doświadczenie w pracach polowych w rodzinnym gospodarstwie,
  -prawo jazdy kat. B,
  -komunikatywność, zdeterminowanie, oraz wysoka wytrzymałość fizyczna.
  -dyspozycyjność: 30.06-15.10

  Proszę o Kontakt

 27. Bartek na 16 lipca 2012 @ 11:40

  Witam jestem 22-letnim studentem zainteresowanym państwa ofertą, posiadam doświadczenie w pracach polowych, jestem dyspozycyjny aż do końca września.
  Znajomość języka ang – komunikatywna. Pozdrawiam serdecznie i proszę o kontakt (519088919)

 28. Witam,
  mam na imię Monika 22 lata. Pracowałam już przy zbiorach malin, znam angielski i posiadam prawo jazdy.

  kontakt: gosia032@vp.pl tel: 725446906

 29. Rodzeństwo na 17 lipca 2012 @ 15:18

  Witamy Państwa,
  Jesteśmy rodzeństwem. Ja mam na imię Hubert. Mam 21 lat. W tym roku ukończyłem Techniku Żywienia i Gospodarstwa Domowego. Moje doświadczenie to: odbyta praktyka kulinarska, praca przy wycince drzew, praca przy żniwach, zbiory borówek amerykańskich, truskawek, czereśni, jabłek, śliwek, jagód, zbiory runa leśnego. Moje umiejętności to głównie: dogłębna znajomość różnych systemów operacyjnych: Microsoft Office 2000, 2003, 2007, 2010 naprawa problemów wynikających z nieumiejętnego korzystania systemu Vista, Seven. Moje zainteresowania to: gotowanie, informatyka, wędkarstwo, pływanie, turystyka, bieganie.
  Ponadto moim atutem jest Prawo jazdy kat. „B”., brak jakichkolwiek nałogów, aktualna
  książeczka sanepidowska. Język angielski zarówno w mowie i piśmie przedstawia się u mnie w stopniu komunikatywnym.
  Moja siostra ma 23 lata i w tym roku w lipcu ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
  Jej doświadczenie to: zbiory borówek amerykańskich, truskawek, czereśni, jabłek, śliwek,
  jagód, zbiory runa leśnego.
  Ponadto języki obce przedstawiają się siostry w następujący sposób Język angielski znajomość dobra w piśmie i w mowie, Język niemiecki: znajomość podstawowa znajomość w piśmie i w mowie. Siostry zainteresowania to: gotowanie, kino, muzyka, jazda na rowerze, czytanie książek, nauki społeczne. Jej atutem jest dokładność, punktualność, łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność pracy grupie, sumienność brak jakichkolwiek nałogów.
  Posiadam legitymacje uczniowską ważną do 30 września natomiast siostra posiada legitymacje studencką ważną do 30 października.
  Jesteśmy gotowi do podjęcia pracy od zaraz i mamy ogromny zapał do pracy.
  Pozdrawiamy
  Woj. warmińsko-mazurskie
  Tel: 516-603-905

 30. Witam serdecznie,
  Jestem bardzo zainteresowana Państwa ofertą przy zbiorze malin .nr. ref.: DK/003/2012

  Mam na imię Anna, 30 lat, woj.kujawsko-pomorskie,j.angielski poziom bardzo dobry.

  Mam rodzinę na wsi,praca fizyczna, przy żniwach i zbiorze owoców nie jest mi obca.Pracowałam przy zbiorach: jabłek, wiśni,truskawek, na plantacji tytoniu w Polsce.

  Dodatkowe informacje:
  - bardzo dobra kondycja fizyczna, wysportowana,gotowa pracować 12 godz i więcej w razie potrzeby
  - pracowita i sumienna
  - bezkonfliktowa, szybko nawiązująca kontakty, życzliwa, pomocna,potrafiąca pracować
  zespołowo
  - bez nałogów
  - gotowa na wyjazd od zaraz

  Z góry dziękuje i liczę na kontakt z Państwa strony,
  pozdrawiam,

  tel. +48 880 657 615
  mail ania13091981@interia.pl

 31. Praca w Danii KUBA na 26 lipca 2012 @ 12:26

  Witam jestem zainteresowany państwa ofertą posiadam doświadczenie w zbiorach pracowałem w Angli przy zbiorach rabarberu posiadam prawo jazdy kat B jeżeli jest możliwość wyjazdu większą grupą to jest nas 4 osoby bez nałogów i każdy ma jakieś doświadczenie przy zbiorach prosimy o pilny kontakt pod nr tel. 789-453-113

 32. Sylwia i Luiza na 26 lipca 2012 @ 15:05

  Witamy serdecznie,
  jesteśmy zainteresowane powyższą ofertą pracy przy zbiorach malin. Mamy po 27 i 28 lat.
  Jesteśmy siostrami. Język angielski i niemiecki znamy w stopniu
  podstawowym (komunikatywnym).
  Luiza posiada prawo jazdy kat. B.
  Pracowałyśmy już na plantacjach przy zbiorach warzyw i owoców w
  Polsce (głownie truskawki i maliny).
  Nadmieniam, że jesteśmy uczciwe, sumienne, pracowite, dokładne, bez
  nałogów. Cechuje nas dobra kondycja fizyczna. Jesteśmy zdecydowane wyjechać do pracy od zaraz. Potrafimy się zdyscyplinować. Mieszkamy w województwie podlaskim i mamy włąsny samochód, żeby dojechać do miejsca wyjazdu.

  Pozdrawiamy i czekamy z niecerpliowością na odpowiedź. Jesteśmy cały czas pod telefonem.
  Tel. Sylwia 500 858 664 oraz Luiza 793 27 37 87

 33. nr. ref.: DK/003/2012

  Witam!! Mam 23 lata i jestem studentem Politechniki Wrocławskiej. Mieszkam w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie). Jestem zainteresowany pracą od początku sierpnia do połowy września. Praca w trybie 8-12 godzin dziennie nie będzie stanowić dla mnie problemu (chętnie też wezmę nadgodziny). Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, języka niemieckiego w stopniu podstawowym. Posiadam ponadto prawo jazdy kat. B. Mój numer kontaktowy – 505079829,
  adres e-mail – tomek.dziubala@gmail.com
  Serdecznie pozdrawiam!!

 34. Kamil, lat 19. Posiadam doświadczenie przy zbiorze jagód w Szwecji a także malin w Polsce. Mam zdaną maturę w tym roku z języka angielskiego i trochę rozumie rosyjskiego.
  Mieszkam w Wielkopolsce.

 35. martamarcin666 na 23 sierpnia 2012 @ 09:02

  Mloda ztereminowana para,nie straszna nam praca fizyczna i zmienne warunki pogodowe. Oboje jestesmy silni i wytrzymali ( sportowcy), bez nalogow. Doswiadczenie przy zbiorach.
  Pilnie poszukujemy pracy od zaraz ! Kontakt: 500454790 lub 502424310

 36. Damian i Michał na 4 września 2012 @ 16:28

  Chętni do pracy od zaraz , mamy po 19 lat , dobra znajomość języka angielskiego , jesteśmy pracowici , pracowaliśmy już przy zbiorach ogórków w Holandii. 724-030-843

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.

Aby skontaktować sie z autorem ogłoszenia, wypełnij poniższy formularz.