Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

Sezonowa praca w Holandii czeka na Polaków

| Blog | 2 grudnia 2014

Dziś posada w Holandii staje się wybitniej atrakcyjna aniżeli wyjazdy zarobkowe na Wysepki Brytyjskie. Dlaczego? Oprócz wyżej nadmienionych zacnych warunków zatrudnienia i łagodnej, koleżeńskiej stratosfery, centralne oznaczanie ma także wysokość tamtejszych płacy a także prostota wydobycia zatrudnienia. Gdzie najprościej i najżwawiej wykryć aktualne oferty pracy w Holandii dla Polaków? Bardzo chodliwa, nie postulująca szczególnych zdolności jak również znajomości języka posadą jest robota w cieplarniach jak również przy zbiorze. Chodliwe są chociażby zbiór szparagów jak również ogórków. Nie przylegają one do robót wyjątkowo pojedynczych, jednakże są adekwatnie płacone. Jednak zatrudnienie w Holandii to nie tylko zatrudnienie wakacyjna w Holandii. Stosunkowo swobodnie wykryć tam robotę całoroczną, jednak w wypadku wielu zawodów potrzebna będzie znajomość języków biurowych – minimum na poziomie towarzyskim. Ewidentnie im bardziej wartościowa biegłość języka tym piękniej.

Okazję na pracę bez znajomości języka w Holandii mają też Polacy usiłujące zatrudnienia przy wytwórczości niektórych przedmiotów przemysłowych, ewentualnie na kondycjach, w składach albo przy ładowaniu materiałów do handlu. Młodociane Polki chętnie odjeżdżają do Holandii jako au pair. Polaków w Holandii można poznać faktycznie wszędzie: na polach, w cieplarniach, centrach logistycznych, lecz też np. w przedsiębiorstwach aktuarialnych. W sezonie są tam najliczniejszą bandą podwładnych – z uważnych hołdów wynika, że jak dotąd wyjechało do Holandii co najmniej dziesięć razy więcej naszych ziomków, niż się spodziewano

Holendrów bardzo irytuje polska śmiałość w kierowaniu automobilów. W wypadkowych statystykach przodują szoferzy polskich busów, przewożące podwładnych na wydziale Polska–Holandia. W dodatku holenderskie uprawnienie pozwala szansę wiedzenia wózka nawet po spożyciu alkoholu (ewidentnie ze celowymi okrojeniami). Nasi wieśniacy niestety skrzętnie z tego korzystają, często nie umiejąc przy tym umiaru. To także obniża naszą drogową reputację na tyle znamiennie, że trudno nam wykryć prace szoferzy na prywatną grabulę. W takiej sytuacji z pomocą przybędą agencje rekrutacyjne.

W podobnie ewidentnych odcieniach jawi się także przejściowa zatrudnienie w Holandii – jednakowo popularna wśród wieśniaków i często egzystująca przepustką do trwałego zatrudnienia w obrębu tulipanów. Plantacje kwiatowe i hacjendzie owocowe, stawiania go i szkice, czyszczenie i gastronomia – w każdym z tych miejsc holenderscy pracodawcy ochoczo pozdrowią Polaka. Nawet takiego, który nie mówi po niderlandzku. Najlepsza jest tutaj nie językowa zdolność, a wytrzymałość, wszechstronność, dyspozycyjność i żar do pracy w ogrodnictwie w Holandii. W wypadku, gdy nie poznamy języka (nawet angielskiego), gdy nie ma się charakterystyce i wykształcenia, a mimo to interesuje nas praca w Holandii – najlepiej będzie wybierać się na sezonowy etat lub zrealizować tkankę familiarnych od dłuższego czasu pozostających w kraju tulipanów.

 

 

Linki Sponsorowane

Odpowiedz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.